Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Tablet dla malucha

Paweł Gadaczek

Tablet nie musi być tylko ekskluzywnym gadżetem. Może służyć także do edukacji

Chcemy tego czy nie chcemy, tablety podbijają świat. Wkraczają w każdą dziedzinę życia, powoli stają się niezastąpionym i obowiązkowym gadżetem. Do oglądania filmów, słuchania muzyki, surfowania po Internecie, grania, a nawet robienia zdjęć.

Historia tabletu jest stosunkowo krótka, choć oczywiście niektórzy doszukują się pierwszych konceptów już w XIX w. To chyba jednak zbyt daleko idące fantazjowanie.

Poważniejsze próby stworzenia urządzeń wykorzystujących technologie znane ze współczesnego sprzętu tego typu pojawiły się w latach 60. XX w. Z braku jednak możliwości technologicznych często pozostawały tylko projektami na papierze. Protoplaści współczesnych tabletów pojawili się kilka dekad później – w latach 90. XX w.

Ekspresowa rewolucja

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez