Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

A na palikociarnię będzie się można natknąć nie tylko na Grenlandii, ale i nad polskim morzem. Podobnie jak SLD oni również chcą jeździć po plażach i namawiać ludzi. No cóż, liczymy, że zwyczajowe lipcowe 5 st. C, sztormy i ulewy wypłoszą ich znad Bałtyku.

Strasznie się podjarali ziobryści sondażem, z którego wynikało, że co prawda wybory prezydenckie wygrałby w cuglach Gajowy (naszym zdaniem w pierwszej turze), a drugi byłby JarKacz, ale już na trzecim, trzeciusim miejscu, tuż za Kaczyńskim, byłby nasz kieszonkowy Napoleon – cholera, nie wiemy, czy to było o nim, czy o Kowalu, bo do obu pasuje – Zbyniek Ziobro. Podobno tuż za Ziobrą był ziobrowy syn, małoletni delfin Ziobro.

No i się zaczęło. Zaraz zaufani ziobryści zaczęli rozpowiadać dziennikarzom, że Solidarna Polska sp. z o.o. zaproponuje Kaczorowi, iż Zbyniek nie wystartuje, byle tylko PiS wszedł z nimi w koalicję do Sejmu, czytaj: wprowadził ich tam, bo sami szans nie mają. Napisała o tym „Wyborcza", my usłyszeliśmy to samo i w zasadzie nie ma o czym gadać. A ziobryści niech śnią o łaskawym Kaczorze wprowadzającym Kempę i Wróbel na jedynki. Gudnajt.

Albo i jest o czym gadać, bo zdumiało nas żarliwe dementi formułowane przez rzecznika ziobrystów Jakiego: że to bzdura, że nigdy takich propozycji nie było, że to kaczyści puszczają, że hańba i że każdy, kto to powtarza, jest PiS-owcem. OK, to my mówimy „sprawdzam". Umówmy się tak: my serio piszemy, że takie oferty formułował bardzo ważny działacz ziobrystów. Jeśli pan Jaki zaprzeczy i nazwie nas PiS-owcami, to my publicznie ujawnimy SMS-y i gwarantujemy zdrowy ubaw oraz porutę dla Jakiego do końca życia. To jak, wchodzicie w to czy pękacie?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej