Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Sky Club upadł

Sky Club – jedno z największych biur podróży w Polsce – sprzedający też wycieczki pod marką Triada, ogłosił niewypłacalność.

Według szacunków biura, za granicą przebywało około 9,5 tys. jego klientów, a osób, które zapłaciły zaliczkę lub całą sumę za wyjazd, ale jeszcze nie wyjechały, jest kilkanaście tysięcy. Dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej jest marszałek województwa mazowieckiego i to on będzie wypłacał odszkodowania klientom upadłego biura.

Sky Club przypomniał, że jego gwarancja wykupiona w TU Europa SA opiewa łącznie na 25 mln zł. Z gwarancji zostaną pokryte koszty powrotu klientów do kraju, a także zwrot wpłat poniesionych przez turystów, którzy jeszcze nie wyjechali. Sky Club to dawna spółka córka Triady. Triada miała kłopoty finansowe od dwóch lat. Upadła ostatecznie w kwietniu tego roku. Zdążyła jednak przenieść we wrześniu 2011 r. na Sky Club całą swoją działalność touroperatorską.

Sky Club zajmował się od tej pory sprzedawaniem wycieczek pod dwoma markami – własną („lepsze„ wyjazdy dla wymagających klientów, wyłącznie all-inclusive) oraz Triady (popularne wśród klientów 7 + 7, czyli tydzień zwiedzania i tydzień odpoczynku).

W upadającą Triadę, a potem w Sky Club zainwestowała, przez swoje spółki zależne, spółka giełdowa Dom Maklerski IDM.

—F.F.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość