Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

W towarzystwie w obronie swojej wiary

Norbert Suchorzewski

Fronda" postanowiła zadbać o życie towarzyskie osób wierzących. To ważne, bo jeśli zetkniemy się z agresją czy szyderstwem wobec wiary, potrzebna jest szybka, celna, ale kulturalna riposta.

Na przykład na złośliwe, a dla nas bolesne, pytanie przy stole: – Serio chodzisz do kościoła co niedzielę? Po co? Ja też wierzę, ale w Boga, a nie w jakichś tam księży. To przecież tylko ludzie.

Sławomir Zatwardnicki – autor znany m.in. z „Przeglądu Powszechnego", „Przeglądu Katolickigo", portalu Gazetaswiecka.pl i oczywiście „Frondy" – podpowiada, jak grzecznie, ale zdecydowanie bronić swoich przekonań. Jego „Katolicki poradnik towarzyski, czyli jak pojedynkować się z ateistą" to zbiór odpowiedzi na najczęściej padające kłopotliwe pytania dotyczące wiary i Kościoła. Jak można być Bogiem, a zarazem człowiekiem? Dlaczego Kościół „miesza się" do polityki? Jaka była prawdziwa rola świętej inkwizycji?

To tylko kilka z blisko setki poruszonych przez autora kwestii. A że odpowiedzi są celne i pełne gawędziarskich puent, rzecz może się przydać, gdy wiedza teologiczna albo refleks szwankują.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy