Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ile jeszcze masek przymierzy pan prezydent?

Piotr Zaremba

Komorowski jako polityk nowoczesny kolekcjonuje tradycje, poetyki, elektoraty. Co w nim jest prawdziwego?

Godząc się, aby go zastąpił w 2010 r. jako kandydat na prezydenta (co prawda w następstwie stresujących prawyborów), Donald Tusk niespecjalnie cenił talenty Bronisława Komorowskiego. Wcześniej lubił sobie z niego żartować. Kiedyś pytał go ironicznie, gdy ten był jeszcze marszałkiem Sejmu, czy nie mógłby się choć raz zdystansować od obozu rządzącego. Dlaczego we wszystkim tylko się zgadza i zgadza?

Ano po to, aby w kluczowej chwili dostać swoją szansę, można by odpowiedzieć. Choć Komorowski zdobył prezydenturę, w pierwszym okresie nie powalił na kolana publiczności. Wyraźnie nie miał na urząd pomysłu, stał się znany głównie z gaf, wciąż ginął w cieniu swojej partii.

To głównie gesty

Dziś ma w prezydenckim sondażu bezpieczne 41 proc. i nie wiadomo, czy to bardziej wyraz uznania dla niego, czy przewagi antypisowskiej politycznej machiny i antypisowskiej emocji, której profitentem byłby pewnie każdy prezydent skonfliktowany z Jarosławem Kaczyńskim. Widać też jednak, że po długim okresie wczuwania się w rolę Komorowski pojął już trochę, czym jest prezydentura. Że prowadzi jakąś politykę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe