Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Palac Radziwillow nalezacy do Urzedu Rady Ministrow. Jadwisin nad Zalewem Zegrzynskim

I tak się trudno rozstać

Agnieszka Rybak

W tanim państwie Donalda Tuska, chociaż rząd od lat nie jest w stanie kupić przyzwoitego samolotu, ciągle dopłacamy miliony do rządowych ośrodków wypoczynkowych

Apartament może być ministerialny lub dyrektorski. Pokój łowiecki, wędkarski albo kominkowy. Dla wygody gości ośrodek poleca basen, saunę oraz siłownię. Można wypożyczyć łódź, rower wodny, żaglówkę lub pistolet pneumatyczny Walter 99 – w zależności od upodobań.

Za cenę, która nawet w sezonie nie przekracza 200 zł za dobę, każdy może sobie zafundować spotkanie z historią w ośrodku wypoczynkowym kancelarii premiera w Łańsku. Pałac Myśliwski gościł Hermana Goeringa, Fidela Castro oraz Leonida Breżniewa. Szach Iranu Reza Pahlawi, a także król Belgów Baudouin mieszkali nieopodal, w willi Leszcz. Z własnym molo wychodzącym na jezioro. Ulubioną willą Edwarda Gierka był zaś Okoń.

„Obecnie Łańsk jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla kolejnych ekip rządowych, jak i dla gości indywidualnych pragnących odpocząć w miejscu niezagarniętym przez cywilizację oraz nienaruszoną naturę" – reklamuje się w Internecie Ośrodek Recepcyjno-Wypoczynkowy. Dwadzieścia pięć zatrudnionych tam osób dba o to, by wprawić odpoczywających w szampański humor. Tyle że goście – przynajmniej ci z rządowych ław – jakoś nie dopisują.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy