Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Tusk, czyli Budapeszt nad Wisłą

Rafał A. Ziemkiewicz

Jeśli Polska jest rzeczywiście „zieloną wyspą sukcesu na morzu europejskiego kryzysu”, to dlaczego młodzież masowo z tej wyspy ucieka?

Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem, miesiącami, latami, wszystkich oszukaliśmy, do władzy dorwaliśmy się przez oszustwo. Nie możecie mi podać ani jednej rzeczy, z której moglibyśmy być dumni, poza tym, że mamy władzę" – te pełne furii słowa Ferenca Gyurcsanyego, podsłuchane podczas narady w ścisłym gronie, zakończyły jego polityczną karierę, więc Donald Tusk na pewno ich nigdzie nie powtórzy. Ale pasowałyby one do niego idealnie. Polski premier także dumny może być wyłącznie z tego, że zdobył oraz utrzymał władzę, i również zawdzięcza to wyłącznie temu, że wszystkich oszukał.

Zafałszowana rzeczywistość

Kłamstwo nie zawsze oznaczać musi podawanie informacji zmyślonych, całkowicie zaprzeczających rzeczywistości. Znacznie skuteczniejszą jego formą jest manipulowanie prawdziwymi danymi przy narzucaniu ich fałszywego znaczenia.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej