Najnowsza interwencja Uważam Rze

Historia

Ślusarz we fraku

Piotr Gursztyn

Jako jedyny przywódca w dziejach ludzkości Nikita Chruszczow był bliski zniszczenia... całej cywilizacji. Kto wie, jak potoczyłaby się jego kariera, gdyby nie zaraza bolszewizmu?

W 1959 r. sowiecki przywódca Nikita Chruszczow rozmawiał z gubernatorem stanu Nowy Jork Nelsonem Rockefellerem. Rozmowa dotyczyła emigrantów z Rosji, którzy przyjeżdżali do Nowego Jorku przed I wojną światową. Nagle Chruszczow stwierdził, że i on mógł być takim emigrantem, bo jako młody robotnik zastanawiał się nad wyjazdem za ocean. Rockefeller odpowiedział komplementem, że w takim przypadku Nikita Siergiejewicz zostałby w Ameryce „szefem któregoś z największych związków zawodowych". Gubernator chyba trafił w sedno. Chruszczow, choć to człowiek z absolutnych nizin społecznych, miał dostateczne zdolności, aby zostać kimś nie tylko w bolszewickim państwie.

To wniosek, który wypływa z książki amerykańskiego historyka Williama Taubmana. Jego monumentalna praca „Chruszczow. Człowiek i epoka" od niedawna jest dostępna także dla polskiego czytelnika.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej