Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

O Radzie, która swoim rozdaje bez umiaru

Choć zgodnie z zapewnieniami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nadawcy, którzy otrzymali koncesje na pierwszy multipleks (MUX-1), mieli być w lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, właściciel telewizji Trwam, okazuje się, że nie stać ich na zapłacenie za koncesje.

Szydło wyszło z worka po kontroli NIK. Okazało się, że Rada rozłożyła na raty opłaty koncesyjne także kilku wygranym w konkursie. Powód? Są w trudnej sytuacji finansowej. NIK mówi o „niegospodarności".  Wnioski kontroli pokrywają się z zarzutami podnoszonymi przez właściciela TV Trwam. Przewodniczący KRRiT Jan Dworak tłumaczył, że fundacja miała niepewną sytuację finansową. I nadal nie widzi problemu. Trudno o większy absurd. I brak przyzwoitości w gospodarowaniu dobrem publicznym!

—Ład

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?