Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Ukrainki to kaczystki

Wiktor Świetlik

W ramach solidaryzowania się z prześladowanymi Wojewódzkim i Figurskim rozpoczął się festiwal luzackiego nabijania się z Ukrainek przez środowiska i media, które do tej pory bardzo dbały w Polsce o polityczną poprawność.

Prawdopodobnie wszystko to, tradycyjnie, przez szefa PiS. Upominając się o więzioną Julię Tymoszenko, Kaczyński wyłączył spod zasad wyznawanych przez dobre towarzystwo dziennikarskie całą Ukrainę, ale przede wszystkim ukraińskie kobiety.

Śledztwo w sprawie domniemanego SMS-owego prześladowania Kasi Tusk, czyli stalkingu, zostało umorzone. Prokuratura uznała, że było to tylko „złośliwe niepokojenie". Ciekawe, czy werdykt byłby taki sam, gdyby autor SMS-ów, pan P., nie był latoroślą jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów.

Wzorcowy tytuł z największego polskiego portalu internetowego: „30 proc. Polaków zadowolonych z rozwoju sytuacji w kraju". W dalszej części informacji można wyczytać, że 56 proc. jest niezadowolonych.

W Stoczni Gdańskiej trwa walka z nazwiskiem Lenina na stoczniowej bramie, której niezwykle pragną władze miasta. Wszystko to ze względu na troskę o historię. A w Warszawie strach. Bo jeśli i tu tak zatroszczą się o realia historyczne, to będziemy mieli Pałac Kultury i Nauki imienia Stalina oraz pomnik Dzierżyńskiego na placu Bankowym.

Wedle nowego pomysłu PiS na obejście Gowina z prawej strony za przeprowadzenie zabiegu in vitro miałoby grozić dwa lata więzienia. Co w tej sytuacji ma zrobić Solidarna Polska? Chyba nic innego jak zażądać kary śmierci.

PiS chce, by rok 2013 był Rokiem Powstania Styczniowego. Oby się lepiej skończył.

Według anonimowych źródeł „Gazety Wyborczej" Zbigniew Ziobro ma zrezygnować z ubiegania się o prezydenturę w zamian za koalicję SP z PiS. Świetne bywają te niepotwierdzone źródła. Wedle innych reprezentacja Włoch w niedzielę o godz. 20.38 dowiedziała się, że gorąco kibicuje jej Donald Tusk. No i chłopcy poszli z tą świadomością do boju.

Najatrakcyjniejszą część Polski stanowią po prostu Polacy – jak zawsze celnie podsumował prezydent Złotousty. Miejmy nadzieję, że nie chodziło mu o Polaków grających na Euro 2012. Na plus należy zaliczyć głowie państwa, że za najlepszą część Polski nie uważa saren, dzików i zajęcy. Choć z drugiej strony wydawałoby się, że najatrakcyjniejszą częścią Polski są Polki, ale o gustach się nie dyskutuje.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe