Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

Z życia koalicji

Jest polityka wielka i mała. Przykład, jak wygląda ta mniejsza. Żona Misia Kamińskiego jest radną powiatu otwockiego i do rady szpitala w Otwocku zgłosiła... Wojciecha Wierzejskiego, znanego specjalistę od gadania głupot i byłego prezesa Ligi Polskich Rodzin. To dobra wiadomość dla otwockich gejów: wreszcie będą mieli gdzie się leczyć ze swojej chorobliwej orientacji.

Wyciągnięcia z czarnej dziury Wierzejskiego (aż nas świerzbi ręka, żeby zasalutować po rzymsku) przez Misiową jest sympatycznym przykładem kooperacji Kamińskiego i Giertycha. Oraz dowodem na to, jak mało może ich polityczny patron Radek Sikorski. Fucha w szpitalu w Otwocku? Następni dostaną posady przy zbieraniu jabłek w Grójcu. Nawet placówki w Ułan Bator nie udało się załatwić?

Tygodnik „Newsweek" postanowił sprawdzić, dlaczego synowie Rajmunda Kaczyńskiego nie dbają o pamięć o ojcu. Jarosław wiadomo – to nicpoń i zły człowiek, po którym niczego dobrego nie można się spodziewać. Ale że Lech też nie dba? Mamy nadzieję, że dziennikarskie śledztwo „Newsweeka" wyjaśniło, skąd to haniebne zaniedbanie.

Nie wszyscy siatkarze chcieli się spotkać z Donaldem Tuskiem. Niektórzy bezczelnie pojechali z lotniska prosto do domu. Czekajcie, czekajcie. Pojawi się nowa ustawa o zgromadzeniach, to się reprezentację siatkówki zdelegalizuje.

 

 

Były minister Grad będzie rządził polskim atomem. Może niezbyt a propos przypomniała nam się piosenka z lat 50. ubiegłego stulecia: „Huknął atom pośród skał, sprawnie swój egzamin zdał. Churchill rety! Atlee, gdzie ty?!". No, ale do rzeczy. Minister Grad o energetyce jądrowej zapewne nie ma wielkiego pojęcia, ale jednak ma jądra. Znaczy się fachowiec.

To niesamowite, jak mało uwagi poświęcono tej skandalicznej nominacji. Widać uznano, że nie ma nic zdrożnego w tym, iż Olek postanowił się sprawdzić w biznesie. Platformo Obywatelska! A pamiętasz, jak powstawałaś, żeby ukrócić takie właśnie praktyki? Rozumiemy, że czasy się zmieniły i teraz partyjnym mottem powinna być słynna sentencja trenera Wójcika: „Kasa, misiu, kasa".

"Kapłan poranków żąda samorozwiązania Kościoła. Chyba mu się synapsy zagotowały". Tak Monika Olejnik napisała o Jarosławie Kuźniarze. Z Olejnikową też coś nie teges. Czepia się Lisa, dowala Kuźniarowi, przebiera się za taliba. Czy ona przypadkiem nie dybie na stołek Sakiewicza w „Gazecie Polskiej"?

Rozbawiło nas, że złorzeczący Kaczorowi Rafał Grupiński został przez pewien wiodący portal nazwany Radosławem Grupińskim. Ważna postać, szef klubu, partyjny tuz, a jednak kompletnie nierozpoznawalny. Ciekawe, czy zlał się im z Sikorskim czy z Majdanem?

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przejechał się do Kazachstanu, żeby omówić współpracę militarną z tym krajem. My widzimy ją mniej więcej tak: oni nam swojego Borata, my im naszego Jasia Fasolę (Siemoniak) i jesteśmy kwita.

 

 

Z życia opozycji

Robert Biedroń uważa, że prezydent RP nie powinien obnosić się ze swoją religijnością poprzez udział w uroczystościach kościelnych. Słuszny postulat. Na tyle słuszny, że poszlibyśmy o krok dalej. Prezydentom należy obcinać prawe ręce, żeby ich nie korciło się modlić. No i może język wyrywać, bo jeszcze im się wyrwie „Tak mi dopomóż Bóg" przy przysiędze. Na kolana na razie nie mamy pomysłu.

Może nie jesteśmy zbyt kumaci, ale wydaje nam się, że poseł Artur Górski wzywa do rozpoczęcia wojny domowej. Pisze tak: „Zbliża się czas, że trzeba będzie użyć głosu armat, by ocalić resztki naszej Ojczyzny. Zwyciężymy, jeśli wspólnie ruszymy do boju o Warszawę i Polskę!". Skądinąd chcielibyśmy zobaczyć Górskiego w akcji. Nie dość, że chuchro, to zdaje się, że jeszcze pierdoła. Postrzeliłby niechcący Kaczora w 15. sekundzie przewrotu.

Trzeba jednak Górskiemu przyznać, że w dziedzinie patosu trudno dlań znaleźć konkurentów. Szkoda tylko, że sam z siebie tak niepozornie wygląda. Nie mógłby chodzić z husarskimi skrzydłami albo chociaż w szyszaku? Wreszcie zaczęto by go dostrzegać.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej