Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Wystawa ?Twarze Bezpieki? we Wroclawiu. Podobna ekspozycja w Poznaniu wywolala protest Ewy Wanat, szefowej Radia Tok FM ktora zaszokowal wizerunek ubeka ? ?ojca mojej przyjaciolki?

Lewa strona lustracji genetycznej

Piotr Semka

Wypominać to my, ale nie nam. Na lewicy zapanowała moda na grzebanie w „teczkach” rodzin prawicy

Lustracja rodzinna na prawicy jest szalenie modna" – ogłosiła Monika Olejnik w felietonie „Rodzina, ach, rodzina..." na łamach „Gazety Wyborczej". Wyliczyła, jak to bracia Kaczyńscy podkreślali postkomunistyczne, rodzinne koneksje sędzi, która lustrowała Zytę Gilowską, i przypomniała, jak Jarosław Kaczyński wypomniał „Gazecie" rodzinne związki z działaczami KPP.

Dostało się też „Gazecie Polskiej" za badanie rodziców posłanki Anny Grodzkiej. Po tej wyliczance „genetycznej lustracji" Monika Olejnik sama przeszła do ofensywy. Zadała pytanie, czy dziennikarka „Gazety Polskiej" Dorota Kania jest „jakąś bardzo daleką rodziną byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kani?". Ponadto ogłosiła, że ojciec Jarosława Kaczyńskiego jeździł na kontrakt do Libii i należał do PZPR. Znana publicystka powołała się na Wikipedię, ale gdy zaciekawiony zajrzałem do wikipedycznego biogramu Rajmunda Kaczyńskiego, nie znalazłem tam ani słowa o jego członkostwie w PZPR. Skąd więc zaczerpnęła swoje rewelacje?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?