Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Tu za płacenie trzeba zapłacić

Igor Zalewski

Przymiotnik „tani” zmienił znaczenie. Można się o tym przekonać, korzystając z usług tanich linii lotniczych

Nie ma to, jak sobie gdzieś latem wyskoczyć. Najlepiej tanio. Jeśli tanio, to tanimi liniami. Jeśli tanimi liniami, to może Wizz Airem. Jeśli Wizz Airem, to najlepiej zabrać ze sobą butlę tlenową, bo jeszcze każą ci zapłacić za powietrze.

Bilet do Budapesztu za 70 zł? Wow! – pomyślałem sobie z amerykańska i czym prędzej przystąpiłem dziarsko do kupowania. Jako że uwielbiam wszystko, co węgierskie, bardzo się ucieszyłem, że poobcuję sobie z papryką, goluszkami i Orbánem za tak śmieszne pieniądze.

Niestety, potem było mniej wesoło. Strona Wizz Aira wyczyściła mi portfel, zupełnie jakby była stroną Vizira. Okazało się, że na cenę biletu wcale nie składa się cena biletu, lecz mnóstwo innych rzeczy. Dodatkowe opłaty naliczono mi absolutnie za wszystko. Chcesz się odprawić? Płać. Chcesz mieć paliwo w samolocie? Płać! Chcesz mieć bagaż? Płać. Chcesz mieć coś, co nie wiadomo, czym jest, ale musisz to mieć? Płać. No i ze skromnych 70 zł zrobiły się dwie stówy. Jak na bilet lotniczy nie są to jakieś wielkie pieniądze, więc w sumie powinienem być zadowolony. Ale przepuszczenie mnie przez finansową wyżymaczkę było na tyle wnerwiające, że poczułem się oszukany. Gdyby po prostu napisali, że bilet kosztuje 200 zł, nie byłoby najmniejszego problemu. Zapłaciłbym i tyle. Ponieważ woleli podstępnie mnie podejść, zdecydowanie straciłem do nich sympatię. Już nie lubię wszystkiego, co węgierskie. Wyjątek czynię dla linii Wizz Air, która kręci tam, gdzie wcale nie musi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość