Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z bezrobociem?

Tomasz Ozdowy

Jakie rząd ma pomysły na powstrzymanie wzbierającej fali bezrobocia i rosnących kosztów utrzymania – dowiemy się jesienią.

Dlaczego dopiero jesienią? Bo wtedy Donald Tusk wygłosi kolejne exposé, w którym przedstawi...

Co przedstawi, zobaczymy. Kiedy jesienią? Nie wiadomo? Jak mówi rzecznik rządu, zależy to od sytuacji w całej Unii Europejskiej. Zachodzę w głowę, dlaczego pakiet gospodarczych reform dla Polski zależy od Europy.

Cud się przecież nie stanie. Do października czy listopada kryzys nie minie. Nie ma też co liczyć na to, że wyhamowująca gospodarka nagle sama z siebie przyspieszy. A pracodawcy przy wzroście na poziomie2,5 proc. na pewno nie zwiększą zatrudnienia. Dlatego jeśli już teraz nie zaczniemy walczyć z bezrobociem, obniżając koszty pracy, oraz z biurokratyczną ośmiornicą duszącą przedsiębiorców, to końcówka roku może być dla wielu rodzin naprawdę dramatyczna. Platforma chyba zapomniała, że do władzy wyniosła ją fala społecznego optymizmu. Ale ten optymizm się kończy, bo Polacy widzą, że jedyny pomysłem rządu na budżetowe kłopoty jest drenaż ich kieszeni. Oczywiście przesadzam. Ostatnio Skarb Państwa wystawił na sprzedaż uzdrowisko Ciechocinek razem z unikatowymi w skali światowej tężniami.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy