Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Abstrakcjone Mama Leone

Ryszard Makowski

Nasze państwo działa (jeszcze) i to jest bardzo dziwne

Przeciętny obywatel na ekonomii zna się tyle, że sobie zestawi własne dochody i wydatki. Docierają jednak do niego strzępki informacji gospodarczych i patchwork z tego ułożony wygląda surrealistycznie.

Banki w obcych rękach, handel od zwolnionego z podatków supermarketu do wietnamskiego stoiska z ciuchami nie nasz.

Kawę zaparzy światowa sieć, tanie danie upichcą Chińczyk z Arabem. Przemysł unieszkodliwiony. Rolnictwo i uprawy jakby dla dekoracji, chmiel importuje się z Niemiec, a cukru brakuje. Ropa i gaz dla bogaczy. Za prąd trzeba płacić jak za zboże, a i tak ciągle za mało.

Jeśli się nad tym naszym krajem trochę pozastanawiać, to „włos się jeży, panie Jerzy".

Weźmy piękny rytuał wyłaniania wykonawców wielkich inwestycji, czyli przychodzi gość z gigantyczną forsą do urzędnika na pensji. Organizuje się wtedy przetarg i wybiera ofertę najatrakcyjniejszą cenowo.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej