Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z kadrami w oświacie?

Krzysztof Feusette

Ludzie polskiej edukacji mogą odetchnąć z ulgą, bo mało brakowało, a najedliby się wstydu za działania minister edukacji Krystyny Szumilas.

A tak, wzorem wszystkich afer (a przecież to nie koniec), które przetoczyły się przez Polskę w ostatnich latach, także ten skandal udało się zdusić w zarodku. Któż by się jednak w dobie Sawickiego i Sawickiej zajmował takimi drobnostkami jak Ośrodek Rozwoju Edukacji. A jednak „Rzeczpospolita" i tu musiała się przyczepić. Oto bowiem okazało się, że Ośrodkiem Rozwoju Edukacji zarządza... skazany przez sąd paser. Dzieciom i młodzieży korzystającym z dobrodziejstw ośrodka trzeba przypomnieć, że paser to taki pan, który w porozumieniu ze złodziejami sprzedaje lub pośredniczy w sprzedaży skradzionych wcześniej rzeczy. Ośrodek rozdziela dziesiątki milionów złotych na rządowe projekty, jego szef zaś, Jarosław Wojdyła, rozdzielał przed laty wśród krewnych i znajomych kradzione samochody. Był nauczycielem, więc po wyroku skazującym go na rok i osiem miesięcy więzienia musiał zmienić pracę. Wkrótce został samorządowcem (!), a ostatnio dzięki nominacji minister Szumilas wziął pod swe skrzydła rozwój edukacji. Strach pomyśleć, ilu młodych wyedukował Wojdyła, zanim nie zadzwoniła do niego „Rz". Oddzwonił, że podaje się do dymisji. Kogo następnego wskaże minister Szumilas? Może czas na specjalistę od sejfów?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?