Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z religijną nietolerancją?

Szewach Weiss

Michael Ben-Ari, który zniszczył i wyrzucił ostatnio Nowy Testament, jest dla państwa izraelskiego i narodu żydowskiego powodem do wstydu.

Ekstremistyczna Unia Narodowa, do której należy, ma czterech na 120 posłów w Knesecie. Takich marginalnych partii mieliśmy wiele. Czyn ten jest niezgodny z naszymi prawami.

W komisji etyki parlamentarnej Knesetu rozstrzygana jest właśnie jego sprawa.

Wiadomo, że religia ma także znaczenie w konflikcie izraelsko-palestyńskim i izraelsko-islamskim. To walka ekstremistów przeciwko judeochrześcijaństwu. Symbolem tego konfliktu jest Jerozolima, miejsce dramatycznego napięcia między trzema religiami. Nieraz to napięcie objawia się wybuchającymi bombami. Izrael i jego społeczeństwo szanuje jednak święte miejsca w Jerozolimie i walczy przeciwko wszystkim kryminalistom tworzącym prowokacje na tle religijnym.

Z tego punktu widzenia działania Michaela Ben-Ariego są nie tylko antyhumanistyczne, ale także antyizraelskie i antyżydowskie. Naród żydow-ski był ofiarą rasizmu i antysemityzmu mających podłoże religijne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej