Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kompletny dzikus

Często podkreśla, że dom rodzinny i wiejskie pochodzenie dają jej siłę, ale kiedyś były źródłem kompleksów.

Zwłaszcza gdy pierwszy raz wyjechała do dużego miasta, na egzaminy do studium aktorskiego przy gdańskim teatrze Wybrzeże. „Podobno najlepiej poszło dziewczynie z jakiegoś zadupia, takiej w bordowej marynarce" – podsłuchała rozmowę na korytarzu. Od razu wiedziała, że to o nią chodzi. – Czułam się obca. Nie przystawałam do ludzi, którzy pojawili się na egzaminie. Oni rozmawiali o teatrze, spotkaniach z aktorami, sztuce, a ja w całym swoim życiu byłam na czterech przedstawieniach, ze szkolną wycieczką. Miasto mnie przerastało. Na każdym kroku wstyd. Nie wiedziałam nawet, jak kupić bilet w automacie. Dzisiaj myślę o tym z rozrzewnieniem, ale wtedy to była dla mnie tragedia. Czułam się jak wypuszczona z lasu, jak kompletny dzikus.

Danuta Stenka dla „Pani" 8/2012

—wyb. ns

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?