Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Konkurencja dla McDonald’s

Andrzej Kazimierczak

Docelowo nawet 500 punktów mogłaby liczyć sieć fast foodów oferująca nasze tradycyjne posiłki, jaką z Polskim Jadłem chciałby zbudować znany inwestor Krzysztof Moska.

 

– Na realizację pierwszego etapu inwestycji w ciągu roku potrzebowalibyśmy około 10 mln zł. Na początku mogłoby powstać około 100 placówek. W dużym stopniu będziemy otwarci na franczyzę – mówi „Parkietowi" Moska. – Moim marzeniem jest stworzenie odpowiednika McDonald,s w Polsce, ale ze zdrową i tradycyjną polską żywnością

– dodaje. W skład grupy mogłaby wejść też sieć Kuchnia Brawaty, z którą współpracuje już inwestor. Pomysł popiera również prezes i akcjonariusz Polskiego Jadła Jan Kościuszko.

Zdaniem Jarosława Frontczaka, analityka handlu detalicznego firmy badawczej PMR, polski McDonald,s może odnieść sukces na rynku gastronomicznym, bo nasze dania mogą być atrakcyjne dla konsumentów. – Jednak w kilku najbliższych latach taka sieć nie będzie miała szans na bycie realnym konkurentem dla liderów rynku – dodaje.

Pojawienie się Moski w akcjanariacie Polskiego Jadła zachęciło inwestorów do kupowania walorów tej spółki. W lipcu podrożały o mniej więcej połowę i była to inwestycja o jednej z najwyższych stóp zwrotu w minionym miesiącu na giełdzie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?