Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Michael Phelps mowi o zakonczeniu kariery

Michael Phelps olimpijczykiem wszech czasów

Amerykański pływak ma już w dorobku 20 medali olimpijskich!

Zaczął pływać w wieku siedmiu lat, kiedy wykryto u niego ADHD – nadpobudliwość psychoruchową. Jest synem byłego policjanta – Freda Phelpsa – i nauczycielki, dyrektorki szkoły – Debbie Phelps. Ma dwie starsze siostry – Whitney i Hilary.

Po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich zadebiutował w 2000 r. w Sydney, mając zaledwie 15 lat. Stał się wówczas najmłodszym reprezentantem olimpijskiej ekipy USA.

W 2004 r. w Atenach zdobył sześć złotych krążków i dwa brązowe. Do historii sportu przeszedł cztery lata temu, gdy podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie wywalczył aż osiem złotych medali.

Teraz, na igrzyskach w Londynie, pobił inny, najważniejszy rekord – liczby zdobytych medali olimpijskich – który wcześniej należał do radzieckiej gimnastyczki Łarysy Łatyniny (była rekordzistką przez 48 lat, mając w dorobku 18 medali).

Od czwartku Michael Phelps ma ich w dorobku 20, bo w stolicy Wielkiej Brytanii wzbogacił się już o dwa złote i dwa srebrne krążki.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama pogratulował telefonicznie Phelpsowi pobicia rekordu wszech czasów. 27--letni zawodnik przyznał, że był bardzo zaskoczony. Telefon odebrał na basenie londyńskiego Aquatics Centre. – Usłyszałem: „Michael? Zaczekaj, proszę, na rozmowę z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej". To było bardzo miłe – relacjonował arcymistrz pływania.

Wcześniej Barack Obama skorzystał ze swojego konta na Twitterze, aby przesłać Phelpsowi wyrazy uznania. Później jednak postanowił pogratulować rodakowi przez telefon.

Prezydent USA miał powiedzieć podczas rozmowy, że cały naród wspiera pływaka i jest dumny z jego osiągnięć. Prosił też, żeby pozdrowić matkę zawodnika Debbie, która samotnie wychowywała Michaela i jego dwie siostry. Zawsze też ogląda występy syna z trybun.

Michael Phelps zapowiedział, że po igrzyskach w Londynie najprawdopodobniej zakończy pływacką karierę, gdyż – jak stwierdził –  „Pływanie nie sprawia mu już przyjemności".

—kf

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy