Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Na szafot za słowa

Chrześcijanka Asia Bibi z pewnością nie zachowała się zbyt mądrze, wypowiadając się lekceważąco o Mahomecie wśród pakistańskich rolników.

Asia Bibi, Bluźnierstwo, PWN

Z drugiej strony śmierć za kilka słów to kara, która pewnie nawet Drakonowi wydałaby się grubą przesadą. Drakon jednak nie był islamskim fundamentalistą – ci nie do końca rozumieją słowo „przesada", dość wspomnieć, że dwóch pakistańskich polityków, którzy stanęli w obronie kobiety, zginęło w zamachach. Na razie Asia Bibi od dwóch lat przebywa w więzieniu, konkretnie w izolatce bez okien, WC i odpowiedniej wentylacji. Ta książka to nie tyle wspomnienie, spowiedź czy biografia, lecz poruszający apel o wsparcie. Ale też mocny opis funkcjonowania chrześcijańskiej mniejszości w islamskim Pakistanie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?