Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z Lechem Wałęsą?

Piotr Zaremba

Trudno uwierzyć, że wyprawa Mitta Romneya do Polski przyniesie realne zacieśnienie relacji polsko-amerykańskich.

Nawet jeśli republikanie zmienią demokratów w Białym Domu, azjatyckie interesy USA będą je ustawiały na pozycji raczej partnerów niż przeciwników Rosji. Ale próbować gry z Waszyngtonem trzeba. Jeśli polityk amerykański tej rangi się zgłasza, warto przedstawić mu klarowne oferty.

Czy to zrobili prezydent i premier – nie wiemy. Wiemy, że Lech Wałęsa ogłosił: nie rozmawiałem o tarczy antyrakietowej ani o wizach, bo to „za niskie tematy".

O czym więc, na Boga, rozmawiał były polski prezydent z amerykańskim pretendentem? Co oferował i o co zabiegał?

Z wypowiedzi Wałęsy można odnieść wrażenie, że rozmawiał z nim o swojej wielkości. Piotr Duda, lider „Solidarności", potraktował go chyba zbyt serio, gromiąc za spotkanie z amerykańskim „wrogiem związków".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?