Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Błękitna krew Albionu

Marek Magierowski

Być może już wkrótce prawdziwi arystokraci znikną z Izby Lordów, ale to nie znaczy, że także z brytyjskiego życia

Baronessa Strange nosiła tytuł, który idealnie pasował do jej usposobienia. Jak na przedstawicielkę znamienitego rodu jej styl życia był faktycznie dość dziwny. Na przykład pisała książki. Niby nic zdrożnego, ale baronessa Strange, występując pod pseudonimem Cherry Evans, wydawała łzawe romansidła, które konkurowały z seriami Harlequina.

Była kobietą o niezwykłej pogodzie ducha i legendarnej sumienności. Przychodziła na wszystkie posiedzenia Izby Lordów, w której zasiadała od 1987 r. Kolegów z parlamentu obdarowywała słoikami własnoręcznie przyrządzonego dżemu. Co tydzień przywoziła też kwiaty ze swojego zamku Megginch, leżącego w środkowej Szkocji (700 km od Londynu), i dekorowała nimi wnętrza Pałacu Westminsterskiego. Także co tydzień baronessa wypełniała kupon Loterii Narodowej, pełna nadziei, iż ewentualna wygrana pozwoli jej na remont sypiącego się zamku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?