Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Klęska urodzaju na rynku mieszkaniowym

Grażyna Błaszczak

Nowych lokali do wzięcia nigdy wcześniej nie było tak dużo. Dawno jednak kupujących nie było stać na tak mało jak dziś

Tak wielkiej oferty jeszcze w historii polskiego rynku nie było. Na koniec pierwszego kwartału br. podaż nowych mieszkań tylko w sześciu głównych miastach, czyli w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu, w Trójmieście i Łodzi, przekroczyła 56,7 tys., z czego ponad 21 tys. oferowanych jest w stolicy – mówi Paweł Sztejter, partner w firmie doradczej Reas.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w tych sześciu miastach deweloperzy wprowadzili na rynek prawie 12,9 tys. nowych lokali. To o 33 proc. więcej niż w pierwszym kwartale br. Deweloperzy zdecydowali się powiększyć tak mocno podaż w krótkim czasie, bo chcieli zdążyć przed 29 kwietnia br., zanim zaczęła obowiązywać ustawa chroniąca prawa nabywców nowych mieszkań, wymagająca od firm m.in. rachunków powierniczych i uniemożliwiająca finansowanie budów na bieżąco z pieniędzy klientów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?