Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

List do kibiców Śląska

Krzysztof Feusette

„Niech mówią, że bydło kibicom nie służy. Śląsk Wrocław jest dumny z rasistów i tchórzy” – może już czas na taką oprawę meczową?

Szanowni państwo, pisze do was człowiek, który w odróżnieniu od wielu dziennikarzy pamięta, jaki przebieg miała tak naprawdę, a nie w mainstreamowych mediach, wojna premiera Tuska z kibicami lub – jak kto woli – kibolami piłki nożnej. Nigdy nie byliście święci, to jedna prawda, druga jest taka, że jako jedno z niewielu w Polsce środowisk potraficie zadbać o pamięć o polskich bohaterach i godność ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Wasza, kibiców Śląska Wrocław, oprawa meczowa poświęcona 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego była wspaniała. Ciągle mam przed oczami wielkie płótno ze zdjęciem powstańca i ogromny napis: „Niech mówią, że klęska, że czcić nie należy. Śląsk Wrocław jest dumny z powstańczych żołnierzy!". Tylko czy można być jednocześnie dumnym z bohaterów i tchórzy?! Czy właśnie o to chodzi w waszych patriotycznych oprawach, by przekonać społeczeństwo, że żołnierzom wyklętym czy bohaterom powstania spontaniczny hołd oddają jedynie bandyci i rasiści? Czy kiedy powtarzacie w kółko o hańbie i bezwstydzie premiera Tuska w kwestiach dotyczących śledztwa smoleńskiego, krzyczycie to z potrzeby serca czy może wycieracie sobie jedynie usta ważnymi słowami?!

Skąd te pytania? Sami wiecie najlepiej. Oto media, i nie ma tu żadnego znaczenia, że akurat prorządowe i antykibolskie, poinformowały o koszmarze, jaki przeżył we Wrocławiu młody kubański muzyk – Fernando Torres, siostrzeniec znanego w Polsce znakomitego bębniarza Jose Torresa. Zaczęło się od wyzwisk i gróźb „Zaj...ć czarnuchów", a skończyło na tym, że w nocy ktoś zdemolował chłopakowi skuter, namalował na nim symbole „KKK", od skrótu Ku-Klux-Klan, oraz przykleił naklejkę, na której widać ludzi w glanach kopiących leżącego, zakrwawionego czarnoskórego, z napisem: „Tak się zabawia szlachta z Wrocławia".

Żona Jose Torresa mówi, że kiedy przyjechali do Fernanda, pod domem stała grupka młodych chłopaków ubranych w koszulki WKS Śląsk i zasłaniających twarze szalikami klubowymi. Wygrażali pięściami i grozili. Policja wszczęła dochodzenie, tyle że i ja, i wy wiemy dobrze, że skończy się na jakichś śmiesznych pouczeniach.

Pytam więc, co zrobicie z bandytami w szalikach Śląska? Będziecie ich chronić czy wywalicie z klubu kibica, w którym zapewne są, na zbity i – nie bójmy się tego słowa – parszywy pysk? Z kogo tak naprawdę jesteście dumni? „Niech mówią, że bydło kibicom nie służy. Śląsk Wrocław jest dumny z rasistów i tchórzy!" – wywieście to na następnym meczu. Albo zróbcie z tymi idiotami porządek.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez