Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Lot nad medialnym gniazdem

Krzysztof Feusette

Przez ostatni tydzień pilnie śledziłem medialny przekaz dzień po dniu. Zapisywałem słowo w słowo najważniejsze wiadomości. Czy to się da przeżyć? Proszę o następne pytanie

Kiedy otwieramy gazety, włączamy telewizor w porze wiadomości, słuchamy radiowych serwisów, wchodzimy na najważniejsze polskie portale – czy szukamy tam świata uporządkowanego, czy przeciwnie – pełnego chaosu? Poukładanego według sensownego klucza czy wiecznie rozhermetyzowanego wskutek światowych, krajowych czy lokalnych turbulencji? Spowitego bardziej ideami, ideologiami czy idiotyzmami? Wydaje się, że media już samym swoim układem, podziałem na tematyczne działy: polityki, kultury, sportu, wypełniając swoją naturalną misję, powinny dążyć jednak do porządku. I być może nawet dążą, a tym, co decyduje o chaosie, jest po prostu niepoliczalna już ilość codziennych, cogodzinnych, cominutowych informacji, które media te wypełniają.

A wypełniając media, czynią to także z naszymi głowami. W końcu im większy w nich chaos, tym bardziej podatne się stają na medialne prawdy objawione.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?