Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Żydzi z Wołynia

Piotr Zychowicz

Polakom Wołyń z lat II wojny światowej kojarzy się głównie z ludobójstwem naszych rodaków dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów.

 

Avrom Bendavid-Val
Niebiosa są puste
Świat Książki

W cieniu tej mrożącej krew w żyłach zbrodni miała jednak miejsce inna, nie mniej straszna masakra. Eksterminacja wołyńskich Żydów przez Niemców i wspierające ich ukraińskie formacje pomocnicze. Jeden z epizodów tej zbrodni jest przedmiotem opowieści zawartej w książce „Niebiosa są puste".

Jej autor, Avrom Bendavid-Val, to amerykański Żyd, który przyszedł na świat już za oceanem. Jego ojciec pochodził jednak z wołyńskiej miejscowości Zofiówka (Trochenbrod). Jeszcze przed wojną wyjechał do Ameryki, co uratowało mu życie. Kilkadziesiąt lat później, zafascynowany rodzinnymi opowieściami, Bendavid-Val pojechał na Ukrainę, aby poznać swoje korzenie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy