Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z dostępem do broni palnej?

Szewach Weiss

Po ostatnich atakach w USA, w których jeden szaleniec i jeden powiązany z neonazistami fanatyk zabili kilkanaście osób przy użyciu legalnie kupionych karabinów oraz pistoletów, wróciła dyskusja o dostępie do broni palnej.

Do takich tragicznych aktów przemocy dochodzi również w innych krajach. Niedawno szaleniec zaatakował w Norwegii, wcześniej podobne przypadki zdarzyły się w Finlandii i w Niemczech. Straszliwa jednak regularność, z którą do podobnych tragedii dochodzi w Stanach Zjednoczonych, stanowi materiał do przemyśleń.

Są na świecie kraje, w których ułatwiony dostęp do broni jest usprawiedliwiony. W Izraelu zdobycie broni jest skomplikowane, ale są rejony, w których posiada ją wielu zwykłych obywateli, co jest zrozumiałe, zważywszy na okoliczności. Bliski Wschód mógłby być również dowodem na to, że jeśli ktoś chce zdobyć broń i jej użyć, to zrobi to bez względu na obowiązujące przepisy. Łatwy dostęp do broni i konieczność używania jej w samoobronie dotyczy jednak raczej krajów położonych w niestabilnych regionach. Na Bliskim Wschodzie posiadanie karabinu może uratować życie jego właścicielowi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej