Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z dostępem do broni palnej?

Szewach Weiss

Po ostatnich atakach w USA, w których jeden szaleniec i jeden powiązany z neonazistami fanatyk zabili kilkanaście osób przy użyciu legalnie kupionych karabinów oraz pistoletów, wróciła dyskusja o dostępie do broni palnej.

Do takich tragicznych aktów przemocy dochodzi również w innych krajach. Niedawno szaleniec zaatakował w Norwegii, wcześniej podobne przypadki zdarzyły się w Finlandii i w Niemczech. Straszliwa jednak regularność, z którą do podobnych tragedii dochodzi w Stanach Zjednoczonych, stanowi materiał do przemyśleń.

Są na świecie kraje, w których ułatwiony dostęp do broni jest usprawiedliwiony. W Izraelu zdobycie broni jest skomplikowane, ale są rejony, w których posiada ją wielu zwykłych obywateli, co jest zrozumiałe, zważywszy na okoliczności. Bliski Wschód mógłby być również dowodem na to, że jeśli ktoś chce zdobyć broń i jej użyć, to zrobi to bez względu na obowiązujące przepisy. Łatwy dostęp do broni i konieczność używania jej w samoobronie dotyczy jednak raczej krajów położonych w niestabilnych regionach. Na Bliskim Wschodzie posiadanie karabinu może uratować życie jego właścicielowi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez