Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Naziści i piramidy

Wiktor Świetlik

To, że Michał Tusk pracuje na państwowym lotnisku, to nic złego, podobnie jak to, że wykonywał zlecenia dla mało wiarygodnych linii lotniczych, ale na przyszłość powinien być ostrożniejszy – orzekli etatowi obrońcy wszelkich przejawów Platformy Obywatelskiej.

To prawda – jakby chłopak lepiej się pilnował, to tyle roboty z odkręcaniem tego teraz by nie było. Widać syn nie wziął przykładu z taty, za to zanadto zapatrzył się w wujka Mirka z Łodzi.

Jak się okazało, sam premier wiedział o kłopotach firmy, dla której pracuje syn, i go ostrzegał, ale tysięcy ludzi kupujących bilety lotnicze już nie ostrzegł. Cóż, w sprawie powiązanej z liniami OLT Express firmy Amber Gold prokuratura sprawdza, czy nie była ona piramidą finansową, a w piramidzie jak w życiu – ktoś na dole musi dostać po tyłku, żeby ktoś na górze zarobił.

Zamiast atakować premierowicza, powinniśmy brać z niego przykład. Chłopak tyrał w dwóch miejscach naraz. Niemniej zasuwają warszawscy radni z PO. Jak ujawniono, trzy czwarte z nich ma dodatkową pracę w instytucjach zależnych od partyjnych kumpli. Ktoś musi w tym kraju zasuwać, żeby reszta darmozjadów mogła zbijać bąki na bezrobociu.

Prawo i Sprawiedliwość też – o czym triumfalnie doniosły media – ma oazę swojactwa, czyli rządzony przez tę partię Radom, gdzie posady obskoczyli prawicowi krewni i znajomi królika. Radomia trzeba bronić jak niepodległości, bo po następnych wyborach samorządowych pewnie i tego nie będzie.

Stefan Bratkowski nawoływał do denazyfikacji PiS. Po czym poznać nazistę wedle guru polskiego dziennikarstwa? Po tym, że swój byt opiera głównie na straszeniu wrogiem, a poza tym nie za bardzo ma jakiś program. Jak ulał pasuje do rządzących. A Stefan Bratkowski się w końcu zna na totalitaryzmach – 30 lat był w PZPR.

Kilka dni temu niżej podpisany napisał o tym, że jego zdaniem katoliccy liberałowie byli mamieni rzekomą troską „Gazety Wyborczej" o Kościół.

Tekst do żywego oburzył Dominikę Wielowiejską z TOK FM, która w ramach kontrargumentu stwierdziła, że... „Świetlik intelektualnie nie dorasta do Tischnera i Życińskiego". Ależ Pani Redaktor, to prawda, w dodatku nigdy nie aspirowałem. Wystarczy mi Pani polemiczna finezja i żelazna logika wywodu, która dowodzi wyżyn intelektu nieosiągalnych dla jakiegokolwiek innego ludzkiego umysłu.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej