Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Trzeba dziś krzyczeć, jak było naprawdę

Michał Karnowski, Jacek Karnowski

Wywiad z Pawłem Kukizem, wokalistą, autorem tekstów, muzykiem, który właśnie wydał płytę „Siła i honor”

Jaka jest Polska marzeń Pawła Kukiza?

Ona będzie wtedy, gdy powiem za granicą, że jestem Polakiem, a reakcją będzie pozytywne wrażenie. A potem oczywiście będą się otwierały kolejne poziomy oceny – kim jestem z zawodu, jak wyglądam itp.

Takie skojarzenia budzą członkowie narodów i państw silnych.

No przecież mówię to samo – Polska powinna być silna i może taka być. Z silnym prezydentem, uwolnionym od różnych uwikłań i powiązań. Warto też zlikwidować Senat.

A przede wszystkim trzeba wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze. Te dwa mechanizmy zlikwidują wiele patologii, ułatwią uzdrowienie sytuacji. Od tego wszystko się zaczyna.

Temat silnego prezydenta odłóżmy. Co jednak zmieniają jednomandatowe okręgi wyborcze? Obowiązują w Senacie, a senatorowie tak wybrani popierają Tuska, także w głupich sprawach. No i dziś ludzie głosują, kierując się przekazem medialnym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?