Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Dokąd nas zaprowadzą czarodzieje?

Piotr Zaremba

Oglądając filmy o Harrym Potterze, szukam w nich groźnych tajemnych sił. I nie bardzo je znajduję

Nie przeczytałem żadnej z książek Joanne K. Rowling. Nie byłem w kinie na żadnej z części cyklu o Harrym Potterze. Ale telewizje tak często je powtarzają, że mam chyba  zdanie.

Sukces Pottera to sukces pisarki w kreowaniu własnego świata. To Anglia i nie-Anglia. Dość tradycyjna brytyjska szkoła i całkiem bajkowe zamczysko. I choć to wszystko trzyma się kupy jedynie dzięki wyobraźni, trzyma się dobrze. Na dokładkę Rowling połączyła to zręcznie z uwagami o dojrzewaniu, przyjaźni, pierwszej miłości. Banalnymi, ale lubimy ich słuchać.

„Harry Potter" oburza jednak część tradycyjnych katolików. Krucjatę prowadzi dawny obrazoburczy poeta Robert Tekieli, a pewien ksiądz przestrzega, że dzieci zapoznawane w ten sposób z magią są zagrożone.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO