Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Rozum wraca nad przepaścią

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Marią Nurowską, pisarką

Najpierw otworzyła pani przed czytelniczkami „Drzwi do piekła", teraz zaprasza je do „Domu na krawędzi". Czy nie za dużo tych ekstremalnych miejsc?

Jeśli się było w piekle, to trudno od razu trafić do nieba, więc umieściłam Darię, bohaterkę obu powieści, w czyśćcu.

Dziś śle się raczej e-maile, pani bohaterka wybrała archaiczną formę listów. Czyżby o trudnych sprawach łatwiej pisało się na papierze?

Tęsknota mojej bohaterki do pióra, która w poprzednim życiu była pisarką, skłoniła ją do napisania życiowej spowiedzi w formie długiego listu. Ten piękny zwyczaj niestety zanika, Internet pożera wszystko, co miało niepowtarzalny urok. Nawet czyta się teraz powieści w formie elektronicznej, co mnie wręcz przeraża, wiodę spór z moimi wydawcami, aby nie spotkało to także moich książek.

Czy trzeba stanąć nad urwiskiem, dojść do symbolicznej krawędzi, by móc rozliczyć się z przeszłością i być gotowym na wejście w przyszłość?

To zależy, są ludzie, którzy potrafią zawrócić w połowie drogi, jeśli stwierdzą, że jest niebezpieczna. Ja i moje bohaterki z uporem brniemy dalej, dopiero gdy znajdziemy się nad przepaścią, wraca nam rozum.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość