Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nowe gwiazdy polskiego eksportu

6 milionów Europejczyków, czyli niemal 40 proc. właścicieli smartfonów w Europie, korzysta z gier komputerowych. Coraz więcej z nich pobiera z internetowych sklepów gry zaprojektowane przez Polaków.

Firma Gamelion Studios4 zatrudniająca programistów ze Szczecina i z Bydgoszczy znajduje się obecnie w pierwszej trójce polskich twórców gier mobilnych, święcących triumfy przede wszystkim za granicą. Jej flagowy „Monster Shooter" od grudnia 2011 r. został pobrany przez 4 mln osób, a każdego dnia grywa w niego 100 tys. osób. Tylko niecałe 3 proc. z nich to Polacy.

Jesteśmy trzecią na świecie siłą wśród twórców programów na system Windows Phone (powstało już około 4 tys. aplikacji). Dla największych na rynku systemów: Androida (Google) oraz iOS-a (Apple), stworzyliśmy po blisko tysiąc programów „made in Poland".

—as

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu