Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ukraińcy chcą zostać Polakami

MSZ Ukrainy będzie monitorować sprawę otrzymywania polskiego obywatelstwa przez obywateli Ukrainy.

Jest to związane ze zmianą polskiego prawa – od 15 sierpnia nasz kraj dopuszcza podwójne obywatelstwo, zostały też uproszczone zasady jego otrzymywania.

Ukraińskie media alarmują: Ukraińcy legalnie pracujący w Polsce mogą wkrótce otrzymać także polskie paszporty. Wyliczono, że w naszym kraju jest ich obecnie około 30 tys., a więc niewykluczone, że właśnie tylu przybędzie posiadaczy polskich paszportów.

Z ukraińskiego punktu widzenia pozornie jest to nieistotne – Kijów nie uznaje podwójnego obywatelstwa. Istnieje jednak obawa gwałtownego wzrostu emigracji do Polski.

W 2011 r. polskie konsulaty wydały obywatelom ukraińskim ponad 90 tys. wiz ze zgodą na pracę na okres do sześciu miesięcy.

—p.k.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO