Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Odtrutka na Grossa

Piotr Zychowicz

Książka prof. Richarda C. Lukasa zmieściłaby się zapewne w pierwszej piątce najważniejszych publikacji o polskiej historii napisanych kiedykolwiek na Zachodzie.

Richard C. Lukas
"Zapomniany Holokaust"
Rebis

W rankingu na książkę wzbudzającą największe kontrowersje zajęłaby jednak bez wątpienia miejsce pierwsze. „Zapomniany Holokaust", kiedy po raz pierwszy ukazał się w Ameryce w roku 1986, wywołał bowiem burzę.

Autor był odsądzany od czci i wiary. Zarzucano mu nacjonalizm, szowinizm, antysemityzm. Przestano go zapraszać na wykłady, duża część środowiska naukowego całkowicie się od niego odcięła. Prasa albo pisała o jego książce w sposób skrajnie krytyczny, albo pomijała ją demonstracyjnym milczeniem. Cóż takiego strasznego napisał profesor Lukas? Jaką popełnił zbrodnię? Napisał, że podczas II wojny światowej nie tylko Żydzi cierpieli. Napisał, że cierpieli również Polacy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy