Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Bez rąk i nóg. Bez ograniczeń

Łukasz Adamski

Któż lepiej niż Nick Vujicic, człowiek bez kończyn, który trafia na okładkę magazynu dla surferów, może przekonać osoby po wypadkach, że warto walczyć o powrót do zdrowia i nie zamykać się w domu?

Wstyd i nadzieja. Te dwa słowa opisują uczucia po zapoznaniu się z biografią Australijczyka Nicka Vujicica. Wstyd – bo Nick, który urodził się bez rąk i nóg, cieszy się w spektakularny sposób życiem, które z Jezusem na ustach wychwala, podczas gdy my narzekamy, gdy pojawi się nam na głowie siwy włos albo urośnie brzuch. Nadzieja, bo człowiek, który cierpi na jedną z najstraszniejszych chorób genetycznych, mówi wprost: „Bóg jest miłością i mnie takim stworzył, za co jestem mu wdzięczny".

W dzieciństwie nie rozumiałem miłości Boga, która pozwoliła, bym urodził się z taką chorobą – mówi Vujicic

– Jego siła objawiła się w mojej słabości – mówi specjalnie dla „Uważam Rze" Vujicic. Poznajcie historię człowieka, który nie mając rąk i nóg, jeździ na deskorolce, unosi się na falach na desce surfingowej i głosi na całym świecie Dobrą Nowinę, pomagając zarówno tym uciśnionym, jak i wywyższonym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO