Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Ile mogą dać Polsce Niemcy

Rafał A. Ziemkiewicz

Tylko frajerzy wciąż myślą, że mamy na Unii korzystać. My ją mamy ratować

Stary żydowski kawał. Wielki bogacz – nazwijmy go, jak na bohatera żydowskiego kawału przystało, Gold (ale jeśli ktoś chce, to może być Amber) – bankrutuje. Jutro publicznie zostanie ogłoszone, że nie ma nic, stracił co do grosza wszystko – ale jeszcze prawie nikt o tym nie wie. I oto zjawia się u niego biedna wdowa, która wyznaje, że bardzo boi się o swoje tysiąc złotych, jedyne pieniądze, jakie jej zostały po nieboszczyku mężu.

Nie ufa bankom, a u takiego bogacza, gdyby zechciał jej oszczędności przyjąć na procent... Gold (czy Amber) oczywiście rozpromienia się – w tak trudnej chwili spada mu z nieba gotówka. Gwarantuje, wypisuje skrypt, zapewnia i tak dalej.

A gdy za wdową zamykają się drzwi i przypadkiem obecny przy tej scenie przyjaciel mówi do niego: „Przecież ty tę biedną kobietę okradłeś, jak mogłeś?" – odpowiada spokojnie: „No zastanów się, ile można dać jałmużny biednej wdowie? Dziesięć złotych, dwadzieścia, no, jeśli byłbym bardzo hojny, to może pięćdziesiąt. Ale co ty chcesz, żebym ja jej ot tak podarował, jeszcze w mojej obecnej sytuacji, tysiąc?!

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE