Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Dookoła kierownicy

Robert Przybylski

W największym w Polsce serwisie motoryzacyjnym OtoMoto w pierwszym półroczu br. liczba ofert wzrosła w stosunku do pierwszego półrocza 2011 r. o 6 proc., do 4,5 mln.

Średni wiek samochodu zwiększył się z 8,5 do 10,5 r., w związku z czym ceny spadły o 10 proc. – do 23,7 tys. zł. O 16 proc. spadły ceny diesli, a zasilane LPG potaniały o 2 proc. O 13 proc. wzrosły ceny modeli benzynowych.

Pomorski producent szyb NordGlass zwiększa ich produkcję z 1 mln do 1,3 mln rocznie – poinformowała spółka. Według niej blisko 20 proc. użytkowanych w Polsce aut wyposażonych jest w produkt tej marki, która oferuje 1200 modeli szyb. 70 proc. produkcji trafia na eksport.

Polacy najchętniej kupują niemieckie samochody.

W rankingu największego w naszym kraju serwisu motoryzacyjnego OtoMoto w pierwszym półroczu br. w czołowej dziesiątce najczęściej kupowanych aut są same niemieckie marki. Pierwsze miejsce zajmuje VW Golf, za nim znalazły się VW Passat, Opel Astra, Audi A4, A6, Mercedes E, Ford Focus, BMW 3, VW Polo i Mercedes C.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu