Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kłopot z różnicami kulturowymi

Piotr Gursztyn

Uwaga na różnice kulturowe! Mogą namieszać w polityce

Politykę multikulti potępiają ostatnio zgodnie Mariusz Błaszczak i Angela Merkel, broni jej za to PO. A powinna być ostrożna, bo ostatnio przejechała się na różnicach kulturowych.

Chodzi o IPN. Jakiś czas temu – jeszcze przed aferą – kilku poważnych chłopaków od Donalda skapowało się, że będzie awantura, gdy instytut straci siedzibę. Jednym z tych przytomnych był Wojciech Duda, stary druh premiera, łebski facet, który czyta mądre książki i potem streszcza je swojemu przyjacielowi. Duda i inne chłopaki poszli do ministra finansów po prośbie. – Daj pieniądze na siedzibę IPN, bo może być straszna wtopa – rzekli Janowi Rostowskiemu. – Naprawdę? Nie wiem, o co wam chodzi z tym IPN. U nas, na Wyspach, nie ma czegoś takiego – odpowiedział naczelny księgowy kraju. Dowcipów nie należy tłumaczyć, ale jednak... Jan Vincent-Rostowski wychował się na Wyspach Brytyjskich – w kraju, gdzie nie ma IPN, a agenci kojarzą się z Jamesem Bondem. Jest brytyjskim konserwatystą. Prawdziwym, niepodrabianym, tak jak Radek. – Najgorsze jest to, że naprawdę tak myśli – donoszą nam wiewiórki z kancelarii premiera.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO