Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z biurami podróży?

Paweł Gadaczek

Coraz częściej Polacy decydują się na indywidualne wyjazdy wakacyjne za granicę. Według internetowego biura Sky.pl ich liczba wzrosła ostatnio o 14 proc.

Za ten stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialne są same biura, zwłaszcza te, które bankrutują tuż przed sezonem wakacyjnym lub w jego trakcie i porzucają turystów gdzieś na końcu świata.

Może więc najwyższa pora stać się „indywidualnym biurem podróży"? Tak, wiem, nie każdy ma na to ochotę – o wiele prościej jest wykupić wycieczkę i mieć wszystko z głowy. Jednakże wzięcie sprawy w swoje ręce może okazać się o wiele korzystniejsze. Odpada nam przede wszystkim ryzyko plajty biura – a pamiętajmy, że w ostatnich latach zbankrutowały także firmy, które miały renomę i wcale nie organizowały tanich wyjazdów. A jeśli się trochę postaramy, to indywidualny wyjazd może być tańszy niż ten zorganizowany. Przykład? Tygodniowa wycieczka do Hiszpanii (nie na plażę) kosztuje około 3500 zł. Za mniejsze pieniądze można wyjechać samemu. I choć daleki jestem od stwierdzenia, że biura zainteresowane są tylko zyskiem, nie ukrywajmy – najpierw liczy się zarobek biura, dopiero potem nasze zadowolenie z urlopu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?