Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Premier na tropie UFO

Wiktor Świetlik

Na marginesie Amber Gold: a co będzie, gdy wszyscy klienci PKO BP zgromadzą się pod główną siedzibą banku i zażądają wypłaty swoich pieniędzy? Odpowiedź jest banalna: trzeba będzie znowu zaostrzyć ustawę o zgromadzeniach publicznych.

Janusz Palikot ogłosił, że w nowym rządzie fachowców, nad którym właśnie pracuje, premierem będzie... Zresztą, co kogo dziś jeszcze obchodzi, co mówi Janusz Palikot.

Jest winny afery Amber Gold! Premier go wykrył. Nie opieszali prokuratorzy, nie przymykający oko politycy i nader cicho ostrzegająca KNF. Nie podejrzane trójmiejsko-hamburskie układy na styku polityki i mafii pamiętające Nikosia. Winny jest – uwaga – Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji. A także załoga statku kosmicznego „Enterprise" z serialu „Star Trek". Premier Tusk ukarze ich przykładnie!

Amber Gold Amber Goldem, a w Gdańsku toczą się ważniejsze sprawy. Dwaj wandale z PiS dokonali zbrodni obrazoburstwa i odpiłowali imię Lenina znad bramy stoczni. W obronie proroka i wybitnego patrona przemysłu stoczniowego stanął prezydent Paweł Adamowicz, który doniósł na posłów marszałek Sejmu. Chyba pora ochronę dobrego imienia Lenina wpisać do konstytucji.

IPN sam przez wiele lat nie zadbał o swoje interesy – surowo stwierdził szef klubu PO Rafał Grupiński. W sumie trzeba przyznać, że na czym, jak na czym, ale na trosce o własne interesy to akurat jego formacja się zna.

Fascynacje historyczne II Rzeszą ujawniła Julia Pitera, która podczas dyskusji w Superstacji na temat palikotowych mrzonek o rządzie fachowców stwierdziła: „Już Bismarck mówił, czym się kończą rządy profesorów". Pani poseł profesorem nie jest, więc nadaje się idealnie.

Już, już wkrótce prezydent Komorowski wraz z małżonką udadzą się do samego Nowego Jorku, by wziąć udział w sesji ONZ. W trakcie sesji tejże równie niedrogiej, co skutecznej organizacji, z ogromnym wkładem naszej głowy państwa, rozwiązany zostanie konflikt w Syrii, zażegnany kryzys ekonomiczny, problem głodu, klimat zostanie oziębiony, a grypa pokonana. To były oczywiście żarty, bo tak naprawdę jedyne, co może pozostać po tym szczycie, to radosna pamięć o gafach śmiesznego kolesia z wąsami ze środkowej Europy.

I to też już wkrótce! Już, już za chwilę Jarosław Kaczyński dokona wielkiego otwarcia prawicy na elektorat centrowy. Jak ich będzie przekonywał? To proste: „Drogie lemingi, szanowna wynarodowiona ludności tubylcza, kochani półinteligenci – chodźcie ze mną!".

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE