Najnowsza interwencja Uważam Rze

Myślmy pozytywnie!

Jestem studentką ostatniego roku, zatem czeka mnie w najbliższym czasie znalezienie stałej pracy i mieszkania. Szczerze mówiąc, w obecnej sytuacji gospodarczej Polski ta perspektywa mnie przeraża.

Co gorsza, mam świadomość, że bałagan i długi po obecnej polityce rządu będziemy spłacać przez długie lata mojego dorosłego życia. Bardzo sobie cenię Państwa gazetę za tak uczciwy opis i osąd rzeczywistości. Mam tylko jedno zastrzeżenie. To, że jest tak źle, nie oznacza, że należy „usiąść i zapłakać", bo nic się nie da. Tym bardziej trzeba zakasać rękawy i do pracy – o Polskę, z której moglibyśmy być dumni. Jeśli państwo nawala, to obywatele mają więcej do zrobienia (co oczywiście nie usprawiedliwia miernoty państwa i potrzeby zmiany władzy).

Na tym polega, między innymi, wielkość Stanów Zjednoczonych. Tam obywatel czuje się odpowiedzialny za swój kraj. Wiem, że na wiele dobrych inicjatyw brakuje w Polsce pieniędzy i jestem też świadoma, że bardzo trudno w niektórych dziedzinach zastąpić działania państwa. Ale o ile lepiej by tu się żyło, gdyby każdy poświęcił jedną godzinę w tygodniu na wolontariat (to mniej niż czas spędzony przed telewizorem przez statystycznego Polaka). Nie wspominając o większym przykładaniu się do swoich zadań, mniejszym narzekaniu, większej punktualności czy uprzejmości.

To niby małe rzeczy, a jednak odgrywają dużą rolę. Kolejny raz potrzebujemy w Polsce intensywnej pracy organicznej – może warto by podjąć dyskusję na ten temat? Każdy powinien się zastanowić, co realnie może zmienić w swoim otoczeniu (a każdy taką możliwość ma). I wtedy mamy szansę na lepszą Polskę.

Z poważaniem, Urszula Adamowicz

Ależ Pani Urszulo, jak najdalsi jesteśmy od postawy „usiąść i płakać". Pokazujemy i promujemy pozytywne przedsięwzięcia z całych sił. A Pani wrażenie może wynika z faktu, że jest ich za mało? Jeśli tak, to pełna zgoda. Działajmy więc jeszcze energiczniej.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej