Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Praca przez sześć dni

Z przecieków ujawnionych w zeszłym tygodniu wynika, że przedstawiciele trojki (Komisja Europejska, MFW i Europejski Bank Centralny) mogą zażądać od Greków dalszych wyrzeczeń, a przede wszystkim reform dotyczących rynku zatrudnienia.

Wśród zaleceń może się znaleźć nawet żądanie dopuszczenia sześciodniowego tygodnia pracy, obniżenia wynagrodzenia minimalnego i wprowadzenia elastycznego czasu pracy. Byłby to warunek udostępnienia Grecji kolejnego pakietu pomocowego. Już wcześniej usztywnienie stanowiska i bardziej stanowczy ton żądań zademonstrowali Niemcy, którzy będą musieli przyjąć na siebie największą część nowych kredytów dla Aten.

– Myślę, że Grecy nie będą w stanie zaakceptować nowych restrykcji – mówi politolog George Tzogopoulos z ateńskiego think tanku Eliamep. – Sądzę, że w najbliższych tygodniach możemy się spodziewać nowych protestów społecznych.

—j.g.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?