Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Obniżki stóp będą, ale później

Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej na pierwszym po wakacjach posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych. Główna wciąż wynosi 4,75 proc.

W komunikacie po posiedzeniu rady pojawiło się jednak zdanie, które otwiera władzom monetarnym pole do luzowania polityki pieniężnej. „Jeśli napływające informacje będą potwierdzały dalsze osłabienie koniunktury gospodarczej, a ryzyko nasilenia się presji inflacyjnej będzie ograniczone, Rada rozważy dostosowanie polityki pieniężnej" – czytamy.

– To oznacza mocne złagodzenie tonu. Obniżki są kwestią czasu i to niedługiego – ocenia Piotr Kalisz z Banku Handlowego.

—a.k.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej