Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Chłopcy spod znaku „narodowego

Piotr Zychowicz

Jest ONR-u spadkobiercą partia". Te słowa poety przychodzą na myśl, gdy czyta się wydaną niedawno przez IPN książkę o Stowarzyszeniu Patriotycznym Grunwald.

 

Przemysław Gasztold-Seń
"Koncesjonowany nacjonalizm.
Zjednoczenie patriotyczne Grunwald 1980–1990
IPN

„Koncesjonowany nacjonalizm" to pierwsza naukowa monografia tej organizacji działającej w PRL w latach 1980–1990 i jest to monografia znakomita. Pokazuje, że od nacjonalizmu do komunizmu nie jest wcale tak daleko, jakby się mogło wydawać.

Dla większości narodowców największym wrogiem zewnętrznym były Niemcy. A terytorialny i etniczny kształt PRL bardzo im odpowiadał. Bo przecież to komuniści w 1945 r. spełnili sen nacjonalistów – stworzyli jednolicie narodową, pozbawioną „paskudnych mniejszości" Polskę w „piastowskich granicach". A że pod totalną dominacją Związku Sowieckiego? Kto by się tam przejmował szczegółami.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe