Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Wszystkiemu winny PiS

Paweł Lisicki

Wygląda na to, że wbrew swym krytykom, Jarosław Kaczyński stworzył prawdziwe polityczne perpetuum mobile. Jedyny to przykład, mniemam, polityka w Europie, ba, może i w całym świecie bożym, który mimo że rządy utracił, włada nadal. Tak przynajmniej można sądzić, obserwując niektóre polskie media.

Afera Amber Gold? Oczywiście winy jest PiS. To przecież za jego czasu zaczął działalność Marcin P. Donald Tusk o niczym nie wiedział i nie słyszał. Całe zło sięga korzeniami owych fatalnych kilkunastu miesięcy, kiedy to dzięki poparciu PiS różni oszuści i aferzyści sprytnie lody kręcili, przygotowując już wtedy bomby z opóźnionym zapłonem. Teraz po latach raz za razem je odpalają. To wtedy postanowiono o udzieleniu licencji dla linii lotniczych OLT, co musiało się skończyć katastrofą. Myliłby się przeto ten, kto by naiwnie mniemał, że sprawa Amber Gold obciąża Tuska i Platformę – toż to sprytna zasadzka zastawiona na Bogu ducha winnych platformersów. Na szczęście premier nie dał się zaskoczyć.

Nie pierwszy to raz zresztą. Premier tak samo nie dał się zaskoczyć, kiedy to Mariusz Kamiński poinformował go o podejrzeniach w związku z aferą hazardową. Niekompetentny i skorumpowany rząd Kaczyńskiego wprowadził przepisy, które potem uczciwych ludzi zmusiły, by o protekcję polityków Platformy zabiegać.

Rosnący deficyt państwa? To oczywisty skutek zarządzania finansami przez Zytę Gilowską. Gdyby nie obniżyła składki rentowej, dawno już polska gospodarka przegoniłaby niemiecką, japońską i chińską. Wprawdzie dzięki śmiałym ruchom ministra Rostowskiego przez chwilę udało się przekształcić Polskę w zieloną wyspę, ale niestety, PiS-owskie zaniechania znowu dają znać o sobie. Plus koszty ochrony samego Kaczyńskiego.

Tunel w Warszawie zapadł się pod Wisłą? Wiadomo, to efekt złej polityki miejskiej prowadzonej przez PiS. To przecież z ich powodu miasto stoi rozkopane wzdłuż i wszerz, w głąb i w górę. To przez nich są korki, chaos i bałagan. No, może jeszcze trochę przez wojnę, ale tylko trochę.

W tej sytuacji dziwię się tylko, dlaczego opozycja na czele z Kaczyńskim z takim uporem domaga się komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Przecież sami sobie powróz na szyję kręcą. Zamiast cieszyć się, że nikt o ich zbrodniach nie pamięta, że łaskawe władze pozwalają im egzystować w kącie, na światło dzienne się wyrywają. Gdyby komisja śledcza powstała, to musiałaby się skupić na grzechach Kaczyńskiego i Ziobry. Chyba że wcześniej osądziłby ich Trybunał Stanu.

Doprawdy, politycy europejscy, przyjeżdżajcie po naukę do Polski. Jedyny to kraj, w którym opozycja rządzi, a obywatele w to wierzą. Majstersztyk.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez