Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Piotr Cywiński wyróżniony

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego zostali dziennikarze z Polski, Litwy, Holandii i ze Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo wyróżniono dziennikarzy z Rosji i Niemiec. Jury wybrało zwycięzców spośród 55 nominacji z wszystkich kontynentów.

W kategorii „Dziennikarz medium polonijnego" laureatką jest Barbara Sosno z Radia Znad Wilii, nagrodzona za cykl audycji poświęconych problematyce polskiego szkolnictwa na Litwie.

W kategorii „Dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne" wygrała Jolanta Roman-Stefanowska z TVP Gdańsk, autorka reportaży o Polakach mieszkających w Kazachstanie i w Rosji. Ponadto jury wyróżniło w tej kategorii Piotra Cywińskiego z tygodnika „Uważam Rze" – za profesjonalne i bezkompromisowe podejmowanie trudnych tematów w artykułach „Bunt straceńców" i „Tragarze obciążeń".

W kategorii „Dziennikarz zagraniczny publikujący na tematy Polonii" laureatką jest Małgorzata Bos-Karczewska, autorka publikacji w „NRC Handelsblad" na temat rządowych planów wydalenia z Holandii bezrobotnych Polaków, czym rozpoczęła dyskusję w mediach holenderskich i światowych o traktowaniu polskich imigrantów w Holandii. W kategorii „Redakcja medium polonijnego" triumfował „Nowy Dziennik – Polish Daily News" z Nowego Jorku, nagrodzony za nowoczesne i profesjonalne dziennikarstwo służące Polonii amerykańskiej. Ponadto jury wyróżniło w tej kategorii redakcję dwumiesięcznika „Dom Polski" wydawanego w Tomsku – za podtrzymywanie polskich tradycji na terenie Syberii i całej Rosji.

Laureatów wyłoniło jury: Jakub Płażyński (przewodniczący), Andrzej Grzyb (senator RP), Jarosław Gugała (Polsat), Jerzy Haszczyński („Rzeczpospolita"), Małgorzata Naukowicz (Polskie Radio) oraz Karolina Grabowicz-Matyjas (dyrektor Muzeum Emigracj). Wręczenie nagrody – 20 października w Gdyni.

—urz

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Wojciech Romański

W smoczym kręgu