Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Sprzeciw i presja mają sens

Jacek Karnowski

Wielki marsz „Obudź się Polsko”, który odbędzie się 29 września, to kolejny głos o naprawę społeczeństwa obywatelskiego

Jeśli szukalibyśmy kiedyś precyzyjnego opisu deprawacji życia publicznego w roku 2012, to warto sięgnąć do nagrania „Wiadomości" TVP z ubiegłej środy. Widzowie nie dowiedzieli się o ekshumacji ciała śp. Anny Walentynowicz. Procedura, wyszydzana wcześniej jako rzekoma aberracja ludu smoleńskiego, wykazała słuszność podejrzeń, że dokumentacja była fałszowana. W grobie legendarnej działaczki „Solidarności" spoczywała najprawdopodobniej inna ofiara smoleńskiej tragedii – Teresa Walewska-Przyjałkowska. Ale to wcale nie oznacza, że w grobie Walewskiej-Przyjałkowskiej spoczywa ciało Walentynowicz. Rodzina nie była w stanie zidentyfikować tego ciała.

„Osoba, która leży na stole sekcyjnym, nie jest osobą, którą rozpoznałem w Moskwie. Jest to zupełnie inna osoba. Ona była pochowana w naszym grobie jako Anna Walentynowicz" – mówił Janusz Walentynowicz na portalu wPolityce.pl. A zatem kim jest? Ile jest takich pomyłek? Odpowiedzi zapewne przyniosą wyniki badań DNA. Rodziny ofiar 10 kwietnia mówią o koszmarze, o emocjonalnym piekle zgotowanym przez władzę. Szykowane są kolejne wnioski o ekshumację. W „Wiadomościach" jednak – ani słowa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?