Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Magnetyczna siła klimatów z pogranicza

Adam Ciesielski

Festiwale krzyżujące kultury i gatunki muzyczne dają odbiorcom przedsmak fascynującej wyprawy w nieznane

Końcówka letniego sezonu muzycznego przyniosła zjawiska wyróżniające się oryginalnością pomysłów i wyjątkowością zdarzeń łączących epoki, kultury i osobowości.

Sam, jak co roku, z zainteresowaniem śledziłem przebieg festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Najznakomitsi twórcy z całego świata prezentują tu muzykę dawną przez pryzmat tradycji ludowej, w konfrontacji ze współczesnością. Formuła zakłada równowagę pierwiastka sakralnego i świeckiego, skupienia i marzenia, sztuki akademickiej i etnicznej. Najbardziej poruszającym wydarzeniem był tego roku recital Jordiego Savalla w kolegiacie Bożego Ciała. Kataloński mistrz violi da gamba, jeden z najwybitniejszych interpretatorów muzyki dawnej, poświęcił występ swej zmarłej w zeszłym roku żonie, wokalistce Monserrat Figueras. Wielkie wzruszenie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?