Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jest życie po euro

Danuta Walewska

Europejskie banki i firmy przygotowują się już nie tylko na wyjście Grecji ze strefy euro, ale także na rozpad całego eurolandu

Najwięksi wierzyciele Grecji są gotowi dać temu krajowi więcej czasu na przeprowadzenie transformacji gospodarczej, nie chcą jednak słyszeć o jakichkolwiek nowych środkach pomocowych.

W tym samym czasie Hiszpanie i Grecy przyduszeni domowymi kłopotami tworzą własne „banki czasu", w których wymieniają usługę za usługę i towar za towar. Tworzą nawet własną walutę zastępującą euro, którego i tak nie mają. Z pierwszych efektów tych wszystkich posunięć wynika, że „rozwód" z euro jest do przeżycia. Naturalnie jest trauma, są koszty i kłopoty. Ale to nie koniec świata.

Czekając na nową drachmę

– Większość firm poważnie liczy się z wyjściem Grecji ze strefy euro i już dokładnie przeanalizowała problemy, jakie mogą przydarzyć się w ich działalności – mówi Roger Bayly z firmy doradczej KPMG.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?